Zdjęcia do reklamy – fotografia reklamowa

Fotografia reklamowa jest jedną z najpopularniejszych dziedzin fotografii. Tak naprawdę spotykamy ją na każdym kroku  – idąc ulicą, czytając gazetę, jadąc samochodem… Wokół nas non stop pojawiają się kolorowe obrazki zachęcające do skorzystania z danej usługi. To właśnie w niej tkwi ogromna siła oddziaływania na potrzeby człowieka.

Dobre zdjęcie reklamowe jest zdjęciem, które sprzedaje. Fotograf ma za zadanie stworzyć taki obraz, który zachęci nas do kupienia fotografowanej rzeczy. Wystarczy, że spojrzymy na obrazek i już mamy ochotę to coś mieć. Jeśli zdjęcie jest wykonane byle jak, amatorsko – nie wywołuje w nas emocji i chęci pożądania. Fotograf zajmujący się reklamą musi więc posiadać wiedzę z zakresu marketingu, aby stworzyć takie zdjęcie, które samo z siebie będzie atrakcyjne dla klienta. Wykonanie takiej fotografii wymaga również przede wszystkim ogromnej wiedzy fotograficznej. Fotograf musi swobodnie czuć się w studio i potrafić umiejętnie wykorzystać sprzęt studyjny: lampy, strumienice, czy softboxy. Odpowiednie ustawienie wszystkich tych sprzętów gwarantuje wykonanie udanej i perfekcyjnej fotografii reklamowej.

Fotografia jest jednym z głównych czynników reklamy. Dzięki fotografii reklama staje się bardziej skuteczna – pomaga zagwarantować sukces. Ludzie kupują oczami, warto więc zadbać o dobry wygląd produktu, bądź korzystne przedstawienie usługi na fotografii reklamowej.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się wiele więcej o fotografii reklamowej, to ostatnio pojawił się świetny tekst na blogu o tej dziedzinie foto. Naprawdę polecam zajrzeć tutaj: czym jest fotografia reklamowa? – tekst jest stosunkowo obszerny, ale chyba całkiem jasno i konkretnie porusza aspekty fotografii produktowej. Warto przekonać się samemu i poczytać troszkę. 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: